مقاطع بی نظیر قرآنی از قاریان عصر طلایی

الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْکِتَابَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُولَٰئِکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِهِ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ [البقرة-121]

آخرین نظرات

۶ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

۳۰ مرداد۱۱:۲۳

یک آیه از سوره رعد با صدای استاد منشاوی که در مسجد الاقصی اجرا کرده. این مقطع را در وبلاگ قبلی گذاشته بودم. آهنگی که این مقطع داره فوق تصور هست و فقط از کسی مثل منشاوی بر میاد. با همین اهنگ یک مقطه دیگر از سوره اسراء وجود داره که بعدا قرار خواهم داد.

...أَفَلَمْ یَیْأَسِ الَّذِینَ آمَنُوا أَن لَّوْ یَشَاءُ اللَّهُ لَهَدَى النَّاسَ جَمِیعًا ... (31)

آیا مؤمنان هنوز ندانسته‌اند که خدا اگر بخواهد همه مردم را (به الزام و جبر) هدایت می‌کند؟


لینک دانلودمحمود | ۳۰ مرداد ۹۴ ، ۱۱:۲۳
۳۰ مرداد۱۱:۲۰

یک آیه از سوره قصص با صدای استاد منشاوی که در مسجد امام حسین اجرا کرده.

وَابْتَغِ فِیمَا آتَاکَ اللَّهُ الدَّارَ الْآخِرَةَ ۖ وَلَا تَنسَ نَصِیبَکَ مِنَ الدُّنْیَا ۖ وَأَحْسِن کَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَیْکَ ... (77)

و به هر چیزی که خدا به تو عطا کرده بکوش تا (ثواب و سعادت) دار آخرت تحصیل کنی و لیکن بهره‌ات را هم از (لذّات و نعم حلال) دنیا فراموش مکن و (تا توانی به خلق) نیکی کن چنانکه خدا به تو نیکویی و احسان کرده


لینک دانلودمحمود | ۳۰ مرداد ۹۴ ، ۱۱:۲۰
۱۲ مرداد۱۲:۱۱

یک آیه از سوره حج با صدای استاد مصطفی اسماعیل که ظاهرا اولین تلاوتی است که از ایشان از رادیو مصر پخش شده و توثیق آن مسجد امام حسین در سال 1945 ذکر شده.

... وَمِنکُم مَّن یُتَوَفَّىٰ وَمِنکُم مَّن یُرَدُّ إِلَىٰ أَرْذَلِ الْعُمُرِ لِکَیْلَا یَعْلَمَ مِن بَعْدِ عِلْمٍ شَیْئًا... (5)
و برخی از شما  بمیرد و برخی به سن پیری و دوران ضعف و ناتوانی رسد تا آنجا که پس از دانش و هوش خرف شود و هیچ فهم نکند، 


لینک دانلودمحمود | ۱۲ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۱۱
۱۰ مرداد۱۲:۲۴

یک آیه از سوره هود با صدای استاد مصطفی اسماعیل که در سوریه یا لبنان در اواخر دهه پنجاه اجرا شده

حَتَّىٰ إِذَا جَاءَ أَمْرُنَا وَفَارَ التَّنُّورُ قُلْنَا احْمِلْ فِیهَا مِن کُلٍّ زَوْجَیْنِ اثْنَیْنِ وَأَهْلَکَ  إِلَّا مَن سَبَقَ عَلَیْهِ الْقَوْلُ وَمَنْ آمَنَ ۚ وَمَا آمَنَ مَعَهُ إِلَّا قَلِیلٌ (40)

تا وقتی که فرمان (قهر) ما فرا رسید و از تنور آتش آب بجوشید، در آن هنگام به نوح خطاب کردیم که از هر جفت حیوان دو فرد (نر و ماده) با جمیع خانواده‌ات-جز آن که وعده هلاکش در علم ازلی گذشته هر که ایمان آورده همه را در کشتی سوار کن و گرویدگان به نوح عده قلیلی بیش نبودند


لینک دانلودمحمود | ۱۰ مرداد ۹۴ ، ۱۲:۲۴
۰۸ مرداد۲۰:۳۴

یک آیه از سوره مریم با صدای استاد کامل یوسف البهتیمی که ابتدای یک تلاوت استدویی است. شروع یک تلاوت وقتی این چنین باشه میشه حدس زد کلش هم فوق العاده هست

فَأَجَاءَهَا الْمَخَاضُ إِلَىٰ جِذْعِ النَّخْلَةِ قَالَتْ یَا لَیْتَنِی مِتُّ قَبْلَ هَٰذَا وَکُنتُ نَسْیًا مَّنسِیًّا (23)

آن‌گاه درد زاییدن او را به کنار درخت خرمایی کشانید گفت: ای کاش من از این پیش مرده بودم و از صفحه عالم به کلی نامم فراموش شده بود.

لینک دانلود


محمود | ۰۸ مرداد ۹۴ ، ۲۰:۳۴
۰۱ مرداد۱۵:۳۶

یک آیه از سوره کهف با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت ماندگار کهف-بلد هست که در مسجد لالا مصطفی پاشا در سوریه در سال 1962 اجرا کرده.

وَاضْرِبْ لَهُم مَّثَلًا رَّجُلَیْنِ جَعَلْنَا لِأَحَدِهِمَا جَنَّتَیْنِ مِنْ أَعْنَابٍ وَحَفَفْنَاهُمَا بِنَخْلٍ وَجَعَلْنَا بَیْنَهُمَا زَرْعًا(32)

و دو مرد (مؤمن و کافر) را برای امت مثل آر که به یکی از آنها دو باغ انگور دادیم و به نخل خرما اطرافش را پوشاندیم و عرصه میان آنها را کشتزار قرار دادیم


لینک دانلودمحمود | ۰۱ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۳۶