مقاطع بی نظیر قرآنی از قاریان عصر طلایی

الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْکِتَابَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُولَٰئِکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِهِ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ [البقرة-121]

آخرین نظرات

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲۹ مرداد۱۵:۱۹

یک آیه از سوره تکویر که بخشی از تلاوت تازه منتشر شده واقعه-حاقه-تکویر-شمس-فاتحه-بقره است که در اواخر دهه 70 در شهر اسنا از استان اقصر در مصر اجرا کرده. نکته جالب این هست که این مقطع از سوره تکویر به شدت جدید هست! به طوری که من تلاوتی سراغ ندارم که این جوری خونده باشه... البته مقاطع دیگه ای هم هست مثل اول سوره فاتحه که به نظرم این مدلی نخونده که ان شاء الله در آینده این مقاطع رو هم پست خواهم کرد.

إِذَا الشَّمْسُ کُوِّرَتْ(1) وَإِذَا النُّجُومُ انکَدَرَتْ(2) وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَتْ(3) وَإِذَا الْعِشَارُ عُطِّلَتْ(4) وَإِذَا الْوُحُوشُ حُشِرَتْ(5) وَإِذَا الْبِحَارُ سُجِّرَتْ(6) وَإِذَا النُّفُوسُ زُوِّجَتْ(7) وَإِذَا الْمَوْءُودَةُ سُئِلَتْ(8) بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ(9)

هنگامی که آفتاب تابان تاریک شود///و هنگامی که ستارگان آسمان تیره شوند///و آن گاه که گوهها به رفتار آیند/// و آن گاه که شتران ده ماهه آبستن را به کلی رها کنند///و هنگامی که وحوش (و طیور نیز به عرصه قیامت) محشور شوند///و هنگامی که دریاهای آب (چون آتش سوزان) شعله‌ور گردد///و هنگامی که نفوس خلق همه با همجنس خود در پیوندند////و هنگامی که از دختران زنده به گور شده باز پرسند///که (آن بی گناهان) به چه جرم و گناه کشته شدند؟

محمود | ۲۹ مرداد ۹۵ ، ۱۵:۱۹
۰۷ مرداد۱۹:۵۲
یک آیه از سوره هود با صدای استاد مصطفی اسماعیل که بخشی از یک تلاوت استدیویی است.حَتَّىٰ إِذَا جَاءَ أَمْرُنَا وَفَارَ التَّنُّورُ قُلْنَا احْمِلْ فِیهَا مِن کُلٍّ زَوْجَیْنِ اثْنَیْنِ وَأَهْلَکَ إِلَّا مَن سَبَقَ عَلَیْهِ الْقَوْلُ وَمَنْ آمَنَ ۚ وَمَا آمَنَ مَعَهُ إِلَّا قَلِیلٌ (40)
تا وقتی که فرمان (قهر) ما فرا رسید و از تنور آتش آب بجوشید، در آن هنگام به نوح خطاب کردیم که از هر جفت حیوان دو فرد (نر و ماده) با جمیع خانواده‌ات-جز آن که وعده هلاکش در علم ازلی گذشته-و هر که ایمان آورده همه را در کشتی سوار کن (که از غرقاب برهند). و گرویدگان به نوح عده قلیلی بیش نبودند

لینک دانلود


محمود | ۰۷ مرداد ۹۵ ، ۱۹:۵۲