مقاطع بی نظیر قرآنی از قاریان عصر طلایی

الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْکِتَابَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُولَٰئِکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِهِ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ [البقرة-121]

آخرین نظرات
۰۲ اسفند۱۹:۴۹

یک آیه از سوره حشر با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت تازه منتشر شده حشر-بلد-قدر هست که خانم شدا منتشر کرده. خدا رو شکر بعد از چند سال گوش دادن به یکی دو مقطع از این تلاوت و آرزوی حیات برای شنیدن تلاوت کامل، بالاخره چند روز پیش این تلاوت منتشر شد. این تلاوت جز نوادر باسط کاسی از پاکستان هست که طبق معمول اکوی خیلی زیادی داره و در توثیق این تلاوت استدیوی پاکستان در سال 1967 ذکر شده. هر چند صدای سرفه گاه و بیگاه در تلاوت شنیده میشه و واقعا نمیشه تشخیص داد که تلاوت محفلی بوده یا نه.جمع قاریانی بین المللی در یک کنگره در پاکستان در دهه شصت (احتمالا 1967). علاوه بر این که جز معدود تصاویر بدون عمامه استاد هست، شخصیت های دیگری نیز از جمله شیخ صلاح الدین کبار از سوریه هم در عکس مشخص هست (ردیف جلو نفر دوم از سمت چپ)

هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ عَالِمُ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ ۖ هُوَ الرَّحْمَٰنُ الرَّحِیمُ(22) هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ الْمُتَکَبِّرُ ... (23)

اوست خدای یکتایی که غیر او خدایی نیست که دانای نهان و آشکار عالم است، اوست بخشنده و مهربان.///اوست خدای یکتایی که غیر او خدایی نیست، سلطان مقتدر عالم، پاک از هر نقص و آلایش، منزّه از هر عیب و ناشایست، ایمنی بخش دلهای هراسان، نگهبان جهان و جهانیان، غالب و قاهر بر همه خلقان، با جبروت و عظمت، بزرگوار و برتر (از حدّ فکرت)،

لینک دانلودمحمود | ۰۲ اسفند ۹۴ ، ۱۹:۴۹

جدید

حشر

عبدالباسط عبدالصمد

پاکستان

نظرات  (۱)

البته خانم شدا تاریخ تلاوت رو 1967 ذکر کرده و تاریخ اون عکس هم همون 1967 گفته شده؛ ولی خدا می‌دونه تاریخ دقیق چی هست و اصل تلاوت چی بوده؟!!
پاسخ:
ممنون که گفتید. راستش موضوع اصلی که تاریخ عکس رو نوشته بودن پیدا نکردم و دقیقا یادم نمی اومد :D