مقاطع بی نظیر قرآنی از قاریان عصر طلایی

الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْکِتَابَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُولَٰئِکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِهِ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ [البقرة-121]

آخرین نظرات
۲۹ مرداد۱۵:۱۹

یک آیه از سوره تکویر که بخشی از تلاوت تازه منتشر شده واقعه-حاقه-تکویر-شمس-فاتحه-بقره است که در اواخر دهه 70 در شهر اسنا از استان اقصر در مصر اجرا کرده. نکته جالب این هست که این مقطع از سوره تکویر به شدت جدید هست! به طوری که من تلاوتی سراغ ندارم که این جوری خونده باشه... البته مقاطع دیگه ای هم هست مثل اول سوره فاتحه که به نظرم این مدلی نخونده که ان شاء الله در آینده این مقاطع رو هم پست خواهم کرد.

إِذَا الشَّمْسُ کُوِّرَتْ(1) وَإِذَا النُّجُومُ انکَدَرَتْ(2) وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَتْ(3) وَإِذَا الْعِشَارُ عُطِّلَتْ(4) وَإِذَا الْوُحُوشُ حُشِرَتْ(5) وَإِذَا الْبِحَارُ سُجِّرَتْ(6) وَإِذَا النُّفُوسُ زُوِّجَتْ(7) وَإِذَا الْمَوْءُودَةُ سُئِلَتْ(8) بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ(9)

هنگامی که آفتاب تابان تاریک شود///و هنگامی که ستارگان آسمان تیره شوند///و آن گاه که گوهها به رفتار آیند/// و آن گاه که شتران ده ماهه آبستن را به کلی رها کنند///و هنگامی که وحوش (و طیور نیز به عرصه قیامت) محشور شوند///و هنگامی که دریاهای آب (چون آتش سوزان) شعله‌ور گردد///و هنگامی که نفوس خلق همه با همجنس خود در پیوندند////و هنگامی که از دختران زنده به گور شده باز پرسند///که (آن بی گناهان) به چه جرم و گناه کشته شدند؟

محمود | ۲۹ مرداد ۹۵ ، ۱۵:۱۹

تکویر

جدید

عبدالباسط عبدالصمد

مصر

نظرات  (۲)

سلام محمودآقا
از قضا اینطوری خوندنِ سوره تکویر مسبوق به سابقه بوده و اون هم در یه تلاوت مشابه در اسنا که به جای سوره واقعه، با سوره تحریم شروع می‌شه.
پاسخ:
سلام آقا علی عزیز... دست شما درد نکنه برای کامنت... بله این مدل قرائت کمیابه واقعا...
سلام
من هی تو فکر این بودم که همچین تلاوتی رو شنیدم ولی یادم نمیومد کدوم تلاوت بود
خدا خیره بده آقا علی یاد آوری کردین