مقاطع بی نظیر قرآنی از قاریان عصر طلایی

الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْکِتَابَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُولَٰئِکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِهِ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ [البقرة-121]

آخرین نظرات
۰۷ فروردين۱۸:۱۶

یک آیه از سوره حجرات با صدای استاد محمود عبدالحَکَم که بخشی از تلاوت فتح-حجرات است. چند روز پیش تو ماشین دقایق آخر این تلاوت رو از رادیو قرآن شنیدم و برادر مصطفی زحمت کشید تلاوت کامل رو داد. این که اصل تلاوت اکو داره یا نه رو نمیدونم ولی احتمالا از کارهای رادیو قرآن است که متاسفانه به دلیلی که خودش دوست داره اکو میده به صدا. در مورد تلاوتهای این استاد آشنایی خاصی ندارم و نتونستم زمان و مکان این اجرا رو پیدا کنم اما حدس میزنم که در مسجد امام حسین قاهره انجام شده. ایشون هم عصر استاد بزرگمون محمد المنشاوی بود و محافل قرآنی تکرار نشدنی که این دو نفر به همراه استاد خلیل الحُصَری در اواخر دهه 60 (ظاهرا ماه رمضان سال 1969) در لیبی داشتند از جمله نقاط درخشان کارنامشون بوده. جنس این مقطع از همون هایی است که دوست دارم.


قُلْ أَتُعَلِّمُونَ اللَّهَ بِدِینِکُمْ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ ۚ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ(16)
بگو: آیا شما می‌خواهید خدا را به دین خود آگاه سازید (که اظهار دین داری می‌کنید)؟ و حال آنکه خدا آنچه در آسمانها و زمین است همه را می‌داند و به کلّیّه امور عالم داناست. 


لینک دانلودمحمود | ۰۷ فروردين ۹۶ ، ۱۸:۱۶

حجرات

سایر قاریان

محمود عبدالحکم